Metzler&Ortloff

• Materiałbiała porcelana
      • 15 mm (wysokość)
      • 109 mm (średnica)
    • Na dnie sygnatura wytwórni - związane litery MO z koroną w kolorze jasnozielonym ujęte w okrąg, wykonane grubą linią:
    • MO
    • ; Metzler&Ortloff
  • Sposób nabyciadar

Kołnierz łagodnie wyokrąglony. Wzdłuż krawędzi od wnętrza szary pasek dekoracji. Niska stopka o średnicy większej niż wklęska lustra.

Spodek wyprodukowany został w fabryce porcelany „Metzler und Ortloff” istniejącej w Ilmenau w niemieckiej Turyngii w latach 1873–1976. Przedsiębiorstwo, będąc drugim co do wielkości producentem porcelany w regionie, zajmowało się przede wszystkim wyrobem naczyń, przyborów aptecznych, dekoracji stołu, figurek, bibelotów, a także lalek oraz ich części, które były następnie przetwarzane w przemyśle zabawkarskim. Z czasem produkcja została rozszerzona również o porcelanę dekoracyjną, wazony, świeczniki i miski. Wysoka jakość wytwarzanej porcelany wykonywanej z dbałością o każdy szczegół, sprawiły iż wyroby produkowane przez przedsiębiorstwo „Metzler und Ortloff” cieszyły się ogromną popularnością zarówno w Niemczech, jak i na świecie. Manufaktura współpracowała z wieloma znanymi niemieckimi rzeźbiarzami oraz projektantami porcelany, wśród których znajdowali się: Paul Wynand, Siegismund Wernekinck, Erich Schmidt-Kestner, Carl Nacke, August Bornkessel, Karl Röhrig, Paul Zeiller, Gustav Oppel, Hans Knesl, Walter Bosse, Helmut Diller, Fritz Diller, Franz Lippert, Klára Herczeg, Horst Aschermann, Josef Baier, Richard Scheibe, Max Sauerbrey, Erich Legler, Max Sauerbreay, a także Karl Kemedinger. Marka „Metzler und Ortloff” do dziś jest ceniona w kręgach kolekcjonerskich.