Holsten, Robert (1862-1954) - Königlich Preußische Landesaufnahme, Berlin (1875-1921)

454 Alt Kolziglow III

• Messtischblatt
  • onomastyka > toponomastyka
  • regionalistyka
  • Pommersches Landesmuseum in Stettin (1927-1945) – kolekcja
  • Holsten, Robert (1862-1954). Flurnamen Sammlung
  • Pomorze, prowincja historyczna (Rzesza Niemiecka)
  • pomorzoznawstwo

• Numer inwentarzowyMNS/ADA-M/118
  • Autor/WytwórcaHolsten, Robert (1862-1954)
  • Nazwa454 Alt Kolziglow III
  • Miejsce powstaniaBerlin (Niemcy)
  • Czas powstania
  • Technikadruk jednobarwny, czarny, pismo odręczne
  • Materiałpapier; tkanina
  • Sposób nabyciapozyskanie własne
  • Odpowiedzialny działDział Archeologii

Mapa jest załącznikiem do spisu toponimów, wykonanego w ramach zainicjowanego przez pomorskiego językoznawcę dr. Roberta Holstena (1862–1954) projektu, polegającego na zebraniu z przedwojennej prowincji Pomorze w wyniku wywiadów terenowych i kwerendy źródeł nazw obiektów fizjograficznych naturalnych i antropogenicznych oraz miejsc zamieszkanych i niezamieszkanych. Mapy topograficzne typu Meßtischblatt w skali 1:25 000 charakteryzują się bardzo wysoką szczegółowością i dokładnością odwzorowania topografii terenu.

Mapę 454 Alt Kolziglow III opracowano w 1889, a dodrukowano w 1919 roku. Obejmuje obszar w pobliżu miejscowości Alt Kolziglow, Kreis Rummelsburg, Reg. Bez. Köslin, Prov. Pommern, dziś Kołczygłowy, pow. bytowski, woj. pomorskie, Polska. Jest jednym z trzech zachowanych egzemplarzy arkusza przedwojennej mapy topograficznej oznaczonego godłem 454, zawierającym dane o lokalizacji obiektów i ich nazw w zasobie archiwalnym Flurnamen Sammlung. Na drukowanej mapie ręcznie naniesiono warstwę z numeracją obiektów fizjograficznych odnoszących się do miejscowości: Kl. Gansen, dziś Gałąźnia Mała; Morgenstern, dziś Jutrzenka.